Alijošius- natūralių vaistų karalius

 

 

Ko gero nėra tokių, kurie nebūtų girdėję apie alijošių, dar kitaip vadinamą alaviju arba aloe vera. Šio augalo gydomosios savybės žinomos jau nuo seniausių laikų, o jo gimtinė- Pietų Afrika.

Alijošius pasižymi antibakteriniu poveikiu, todėl puikiai tinka naudoti egzemai, pūliniams ir nušalimams. Jis taip pat naudojamas kaip veiksminga priemonė ne tik išoriškai, bet ir vidinėms ligoms gydyti: reguliuoja virškinamojo trakto veiklą, padeda gydyti kvėpavimo, kraujagyslių ir lytines ligas, mažina uždegimą, gerina apetitą ir medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą. Taip pat alavijas naudajamas kaip veiksminga priemonė akių ligų profilaktikai. Būtent dėl šio plataus veikimo spektro šis augalas neretai tituluojamas natūralių vaistų karaliumi.

 

Alijošiuje gausu šių medžiagų:

Vitaminai

Mineralai

Kita

 

 

 

Vitaminas A

Kalcis

Antrachinonai

Vitaminas C

Geležis

Saponinai

Vitaminas E

Magnis

Polisacharidai

Vitaminas B1

Natris

Riebalų rūgštys

Vitaminas B2

Kalis

 

Vitaminas B3

Varis

 

Vitaminas B6

 

 

Vitaminas B12

 

 

 

 

 

Alijošiaus turtas- sultingi ir stori jo lapai. Tiesa, tam, kad būtų galima pradėti veiksmingai vartoti alaviją, reikėtų šį augalą auginti bent trejus metus. Tik tuomet jo lapai pakankamai užaugs ir taps tinkami vartoti. Skinti rekomenduojama tik nuo apatinės ir vidurinės augalo dalies. Tuomet lapus reikia nuplauti, nusausinti ir apie tris savaites laikyti tamsioje vietoje, 2-6 laipsnių temperatūroje. Toks paruošimas svarbus, nes nustatyta, jog laikant lapus tamsioje ir šaltoje vietoje, juose pradeda vykti biologiniai pokyčiai ir pagaminamos medžiagos, reikalingos stimuliuoti gyvybiniams procesams.

Iš alijošiaus galima gaminti daugybę įvairių gydomųjų preparatų. Vis dėlto, Lietuvoje išaugintas alavijas nėra toks veiksmingas, kaip išaugintas šiltuosiuose kraštuose. Ten, dėl palankaus klimato, nuolatinio šilto, bei drėgno oro, augalas prikaupia gerokai daugiau vitaminų, bei mineralų, todėl žymiai labiau pasireiškia ir jo gydomosios savybės. Būtent todėl daugelis renkasi ne namie išaugintą alaviją, o jau pagamintus jo produktus, kurie dažnai gaminami iš šiltuosiuose kraštuose išauginto alavijo. Jų yra visa galybė, nuo sulčių iki čiužinių bei antklodžių, impregnuotų alijošiaus ekstraktais.

Alaviją galima priskirti biostimuliatoriams, todėl dėl jo produktų vartojimo vertėtų pasitarti su gydytoju šiais atvėjais: nėštumo ir žindymo laikotarpiu, taip pat, jei sergate onkologinėmis, ūminėmis ligomis, padidėjus kraujavimui, turint opas, hemorojų. Tartis su gydytoju būtina tiems, kurie linkę į viduriavimą, nes alavijas pasižymi vidurius laisvinančiomis savybėmis.

Nepamirškite, jog šis augalas gali būti puikus vaistas, bei pagalbininkas rūpinantis sveikata, tačiau vartoti jį, kaip ir bet ką kitą, derėtų saikingai.