SVIESTMEDŽIŲ AUGALINIS ALIEJUS (Oleun Butyrospermi) 100ml, Aromatika

SVIESTMEDŽIŲ AUGALINIS ALIEJUS (Oleun Butyrospermi) 100ml, Aromatika
€ 6,37
AR
Pristatymo laikas: 2-3 d.d.
Pilna informacija Klauskite apie prekę Palikti atsiliepimą apie prekę

SVIESTMEDŽIŲ AUGALINIS ALIEJUS (Oleun Butyrospermi) 100ml, Aromatika

Sviestmedžių aliejus gaminamas iš tropinių sviestmedžių rinktinės žaliavos šalto presavimo būdu ir rafinuojamas. Sviestmedžiai auga Sudane, Pietų Afrikoje (Ganoje, Nigerijoje, Malio respublikoje).
Beveik visuose istoriniuose metraščiuose, pasakojančiuose apie Afriką iki XIX a., minimas sviestmedžių aliejus. Dar Kleopatros viešpatavimo laikais Egipte išsirikiuodavo ilgi karavanai su moliniais ąsočiais, kuriuose būdavo gabenamas ir laikomas sviestmedžių aliejus. Daugelį šimtmečių Afrikos žemyne buvo naudojamas sviestmedžių aliejus. Šis aliejus yra afrikinės farmakologijos pagrindas. Naujagimiams daromas masažas su sviestmedžių aliejumi, kuris saugo jų odą sunkiomis klimatinėmis sąlygomis, aliejus naudojamas ir naujagimių bambagyslės užgijimui. Dar 1940 m. daugelis mokslinių tyrimų ir stebėjimų patvirtino, kad tautos, naudojančios sviestmedžių aliejų, beveik neserga odos ligomis, o jų oda nuostabiai lygi ir tampri. Sviestmedžių aliejus puikiai saugo odą ir plaukus nuo karšto afrikinio klimato. Daugelis muilo gamintojų sviestmedžių aliejų naudoja kaip žaliavą.

POVEIKIS
Drėkinamasis, maitinamasis, minkštinamasis, priešuždegiminis, antiseptinis, nuo pabrinkimų, regeneruojamasis, apsauginis.

NAUDOJIMO ATVEJAI
 Odos apsaugai nuo agresyvių klimatinių veiksnių poveikio ir nuo ultravioletinių spindulių;
 subrendusios suvytusios odos priežiūrai;
 pažeistos, jautrios odos priežiūrai;
 odos minkštinimui ir odos suerzinimų bei įskilimų, įtrūkimų panaikinimui;
 švelnios vaikų odos priežiūrai (natūralus antiseptikas);
 kaip antiedeminė ir priešuždegiminė priemonė esant sąnarių pabrinkimams ir skausmui.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Naudojamas grynas, mišinyje su kitais aliejais, kaip bazinis aliejus natūralių eterinių aliejų kompozicijai sudaryti, kitų kosmetinių gaminių (kremų, kaukių, šampūnų, balzamų) papildymui. Naudojamas aplikacijoms, tvarsčiams, tepimams, masažinių ir kosmetinių mišinių gamybai.
Prieš naudojimą buteliuką su aliejum keletą minučių rekomenduojama palaikyti 40–500C temperatūros vandens vonelėje, kol aliejus suskystės.

„Aromatikos“ naminiai receptai

Masažas
Kelis aliejaus lašus užlašinti ant pirštų galiukų ir lengvais masažiniais judesiais įtrinti odą.

Sausos rankų odos aliejus
Sumaišyti 1 arbat. šaukštelį sviestmedžių aliejaus, 1 arbat. šaukštelį medetkų aliejaus ir 1 arbat. šaukštelį graikinių riešutų aliejaus. Mišinį pašildyti vandens vonelėje, įtrinti rankas ir pirštus, likučius nuvalyti servetėle.

Tonizuojamoji ir maitinamoji sausos odos kaukė
Lygiomis dalimis sumaišyti trynį ir citrinų žievės miltelius, gerai ištrinti ir palaikyti 15 min. uždarame inde. Po to į mišinį įpilti 1 arbat. šaukštelį graikinių riešutų aliejaus ir 1 arbat. šaukštelį sviestmedžių aliejaus. Maišyti, kol susidarys emulsija. Emulsiją storu sluoksniu uždėti ant veido ir palikti, kol išdžius. Nuvalyti kaukę ir padaryti šaltą kompresą.

Inkštiruotos odos kaukė
100 ml sviestmedžių aliejaus, 100 g medaus, 1 g salicilo rūgšties ir 1 valg. šaukštas graikinių riešutų aliejaus. Uždėti ant švarios odos prieš miegą, laikyti 15–20 min. ir nuplauti švariu vandeniu. Mišinį laikyti šaldytuve.

Kontraindikacijos
Individualus sviestmedžių aliejaus netoleravimas.